≡ Menu

Droga do sukcesu? Zastanawiasz się, jak osiągnąć sukces?

Co jest kluczem do odniesienia sukcesu w biznesie, sporcie, w świecie sztuki? Dlaczego niektórzy ludzie wydają się bez żadnego wysiłku osiągać to, czego chcą, podczas gdy inni walczą o to, ale bez widocznych rezultatów?  Często ludzie, którzy nie posuwają się do przodu w życiu i nie dają sobie rady, rezygnują poprzestając na myśleniu, że takie już jest ich przeznaczenie albo, że są pechowcami, albo, że mogliby osiągnąć sukces, gdyby mieli odpowiednie znajomości i kontakty.  Jaka jest, więc ta droga do sukcesu? Odpowiedź jest właściwie prosta –o wszystkim decyduje nastawienie.  Zmień swoje myśli – zmień swoje życie!


Zdefiniuj to, czego chcesz.
To jest kluczem na drodze do sukcesu.  Jak możesz podróżować do miejsca przeznaczenia, jeśli nie wiesz, co nim jest? W sposób jasny zdefiniuj to, co chcesz osiągnąć, a następnie opisz to, w jak najmniejszych szczegółach. Stwórz jak najbardziej realny obraz tego w twojej głowie.

droga do sukcesu
Podejmij działanie.
Wpadnięcie na nowy pomysł czy stworzenie planu to ta łatwa część. To, co może być trudne, to następny krok – podjęcie działania.
Większość ludzi analizuje swój nowy pomysł pod kątem wszystkich swoich słabości i obaw, zamiast pod kątem wiary w powodzenie pomysłu, w ten sposób tworząc sobie długą listę powodów, z powodu, których pomysł nie powiedzie się. Inni zatrzymują się na etapie „jak” : mieli pomysł, byli gotowi do podjęcia działania, ale nie byli pewni jak to wszystko zrobić. Po prostu zacznij. Nie musisz nawet mieć na tym etapie poukładanej całej części „jak”.

Wytrzymałość i upór
Ci, którzy osiągają swoje cele, są wytrzymali. Nigdy się nie poddają. Większość ludzi poddaje się za szybko. Wytrzymałość to trochę jak bycie upartym, a ty musisz być upartym w konfrontacji z tymi wszystkimi przeszkodami, które z największym prawdopodobieństwem pojawią się na twojej drodze. Począwszy od tych pochodzących od „dobrze ci życzących członków twojej rodziny”, którzy doradzają, abyś zrezygnował (a), następnie przechodząc do odmów, które dostaniesz od innych osób czy firm, które są twoim celem, a skończywszy na twoich własnych obawach.

Pokonywanie przeszkód.
Najtrudniejszą przeszkodą na twojej drodze do osiągnięcia celu jest twoje nastawienie. Ci ludzie, którzy osiągają sukces w biznesie mają jedną rzecz wspólną: mają niezachwianą wiarę w siebie i we własne zdolności i umiejętności oraz wyszkolili swój umysł do myślenia i przekonania, że mogą osiągnąć sukces. Jeśli masz wysokie poczucie własnej wartości, jesteś w stanie myśleć o wielkich marzeniach, podejmować działanie i odpowiednie ryzyko i iść do przodu. Naucz się analizować porażki i przeszkody, jako narzędzia do nauki.

Mentorzy
Najlepszym sposobem stworzenia takiego nowego, pozytywnego nastawienia, sposobu myślenia i działania jest branie przykładu z innych ludzi, którzy odnieśli sukces.
Czy nie byłoby wspaniałym, gdybyś miał mentora w kimś, kto odniósł sukces w biznesie, sporcie czy życiu osobistym? Kogoś, kto jest bogaty i kto chce dzielić się swoją wiedzą i sukcesami z innymi?

Zastanów się, jakimi ludźmi się otaczasz, co czytasz, jakie programy czy filmy oglądasz…. To wszystko kształtuje twoją świadomość, a twoja droga do sukcesu zależy od ciebie!

{ 3 comments… add one }

 • Kuba Dzióbak Kwiecień 2, 2011, 3:43 pm

  Wpis niewątpliwie można nazwać wprowadzeniem do osiągania celów. Na swoim kursie traktującym właśnie o osiąganiu celów szerzej opisuję większość czynników jakie wpływają na sukces (kurs można znaleść na moim blogu, htp://kubadziobak.pl). Cały mindset, nastawienie, motywacja czy oczekiwania są szalenie ważne. Jak stwierdził Brian Tracy, sukces to cele.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Kuba Dzióbak

 • sekret Kwiecień 7, 2011, 9:19 pm

  Witaj Kuba,

  tak to tylko wprowadzenie :) Temat jest potężny… Tematyka Twojego kursu prezentuje się bardzo ciekawie!!

 • Bycze Rogi Lipiec 20, 2012, 5:51 am

  Jakość twojego życia, twojej rzeczywistości
  jest odzwierciedleniem jakości twoich myśli.
  I nie ma — nie ma — przed tym ucieczki.
  Jeśli jest więc jakaś dziedzina twojego życia, w której czujesz się zablokowany — jest to świetna wiadomość. Nie dlatego, że jesteś zablokowany, ale dlatego, że zdajesz sobie z tego sprawę. To powoduje, że szukasz dróg wyjścia. Sięgnij więc po przewodnik „Jak osiągnąć w życiu szczęście, pieniądze i dobrobyt czyli — Jak złapać życie jak Byka Za Rogi” dostępny na bykazarogi.pl

  Uniknięcie w życiu blokad jest niemożliwe. Uniknięcie w życiu trudności jest niemożliwe. Informacje przedstawione w tym przewodniku nie wyzwolą cię więc ani od trudności życia ani nie zmiotą przeszkód z twojej drogi. Dadzą ci jednak coś o niebo cenniejszego — pozwolą ci zobaczyć raz na zawsze, że wszystkie trudności i przeszkody są wyłącznie wyzwaniami, dzięki którym ty stajesz się silny a twoje życie owocuje sukcesami. I to takimi, jakich chcesz, jakie sam dla siebie planujesz.

  Bycze Rogi!

Zostaw Komentarz