≡ Menu

Dlaczego powinieneś przeczytać tę książkę

girls-reading-692967-m

Różne są przyczyny czytania książek. Część osób, które zachęcono do tego umiejętnie w dzieciństwie, czyta je zwyczajnie dla przyjemności oraz dla odkrywania w zaciszu domowym światów, które te książki opisują. Niebagatelne znaczenie ma też rozwijanie przy tym wyobraźni.  Mniej chętni czytelnicy robią to dlatego, bo w szkole trzeba poznać wybrane lektury albo zaliczyć wiedzę zawartą w podręcznikach.  Ale czy słyszeliście o książce, która może zmienić życie człowieka na lepsze, która jest niejako „instrukcją obsługi”  do samego siebie i osób, z którymi się w życiu stykamy? O książce, która mówi o tym, jak stać się człowiekiem szczęśliwym i spełnionym?


Już ten wstęp powinien zachęcić wszystkich aby sięgnęli po książkę zatytułowaną  JA. Jest to bowiem swoisty podręcznik, który sam autor,  Tadeusz Niwiński, poleca „wszystkim, którzy urodzili się bez instrukcji użycia”.

Bo czyż to nie dziwne?  W dzisiejszych czasach, często do całkiem prostych urządzeń  producent dołącza instrukcję obsługi. Natomiast człowiek idzie przez życie najczęściej posługując się jedynie własnym wyczuciem oraz wiedzą wpajaną od dzieciństwa przez rodziców.  Niestety te źródła czasem są zawodne i bywa, że zamiast ułatwiać życie,  niepotrzebnie je komplikują. Szczególnie szkodliwe mogą być „samoograniczające przekonania”, które niektórzy rodzice swymi wypowiedziami „wdrukowują”  w niedojrzały jeszcze umysł swoich dzieci.  Potem wiele dorosłych osób nawet nie próbuje śpiewać, rysować czy pasjonować się matematyką, bo nasłuchali się w dzieciństwie, że nie mają do tego zdolności.  Z książki dowiesz się jak się pozbyć tych ograniczających  przekonań.

Zresztą to zaledwie ułamek przemawiający za tym, aby najpierw przeczytać, a potem i wdrożyć we własne  życie wiedzę  zawartą w tej  książce.  Dowiesz się z niej też między innymi:

  • jak osiągać postawione sobie cele
  • jak asertywnie odmawiać innym i nie pozwalać sobą manipulować za pomocą poczucia winy
  • jakie prawa rządzą naszym życiem i szczęściem
  • co to jest poczucie własnej wartości i w jaki sposób je podnosić
  • jak stać się człowiekiem sukcesu w różnych obszarach życia
  • jak zadbać o swój związek i mądrze wychowywać własne dzieci

A jak inni odebrali książkę JA możesz poczytać na blogu Jest taka książka JA

{ 0 comments… add one }

Zostaw Komentarz