≡ Menu

Sekret osiągania celów: naucz się wyrażać prośby

Wyznaczanie celu: czego chcesz

„L udzie na ogół nie są świadomi tego, że życie daje nam dokładnie to, o co je prosimy. Przede wszystkim musimy wiec poprosić o to, czego chcemy. Jeżeli twoja prośba będzie niesprecyzowana, wszystko, co otrzymasz, będzie tak samo pogmatwane.


Jeżeli twoja prośba będzie dotyczyła tylko minimum, otrzymasz minimum. I nie bądź zaskoczony, że dostałeś tylko tyle. W końcu przecież tylko o tyle prosiłeś.  Każda prośba musi być wyrażona w ten sam sposób. Przede wszystkim musi być absolutnie precyzyjna.

Jeżeli chodzi o pieniądze, trzeba ustalić kwotę i termin jej osiągnięcia. A jak na ogół ludzie postępują? Nawet ci, którzy pragną mieć pieniądze, najczęściej popełniają ten sam błąd. Jeżeli chcesz się przekonać, zapytaj kogoś, ile chciałby zarobić w przyszłym roku. Nie odpowie tak zupełnie bez namysłu.

Jeżeli ten ktoś jest naprawdę na drodze do sukcesu, jeżeli naprawdę wie, dokąd zmierza i jeżeli nie ma nic przeciwko wyjawieniu ci tego, będzie w stanie odpowiedzieć ci natychmiast. Jednakże dziewięć osób spośród dziesięciu, nie będzie umiało odpowiedzieć na to proste pytanie, tak zupełnie z głowy i to jest najpowszechniejszy błąd. Trzeba wiedzieć dokładnie, czego się chce od życia. Jeżeli niczego nie żądasz, niczego nie otrzymujesz.”

Sekret Milionera, Mark Fisher

A czy ty wiesz, czego chcesz? Jak wyrażasz swoje prośby?

{ 1 comment… add one }

  • binzes Sierpień 8, 2013, 11:43 am

    Jak tylko znalazłem Twój serwis zostałem jego fanem. Dzięki tej witrynie odnalazłem dużo wartościowych informacji za co serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

Zostaw Komentarz